KRĘGLE – to łatwy i niewymagający specjalnych umiejętności sport. Zasady gry w kręgle są banalnie proste. Chodzi jedynie o to, by zbić kulą więcej kręgli niż inny zawodnik.

Celem każdego gracza jest strącenie za pomocą kuli wszystkich 10 kręgli. Rozgrywka składa się z dziesięciu kolejek, a każda kolejka kręgli z maksymalnie dwóch rzutów. Tylko w ostatniej, dziesiątej kolejce, możliwe są maksymalnie trzy rzuty. Za każdy strącony kręgiel gracz otrzymuje jeden punkt. Maksymalnie może otrzymać ich 10 w jednej kolejce. Jeśli gracz w pierwszym rzucie strąci wszystkie kręgle, lub uda mu się to za drugim razem otrzymuje dodatkowe punkty.
Zasady gry w kręgle obejmują również wymogi dotyczące stroju. Każdy gracz musi posiadać specjalne obuwie sportowe z białą podeszwą. Mogą one być używane tylko w kręgielni, co chroni tor przed porysowaniem i zniszczeniem.

Gra w kręgle ma również swoje charakterystyczne słownictwo:
Strike– strącenie wszystkich kręgli w pierwszym rzucie;
Spare – strącenie wszystkich kręgli w dwóch rzutach;
Faul – przekroczenie linii spalonego, wejście na tor.

Kręgle, jako że można w nie grać zarówno w pojedynkę, jak w grupie, są doskonałą formą spędzania wolnego czasu – samemu, lub w gronie przyjaciół, znajomych, członków rodziny.

Zapraszamy na 3 torową kręgielnię sznurkową, wyposażoną w najwyższej jakości sprzęt, profesjonale obuwie oraz kule dostosowane wagą do potrzeb każdego gracza.

Rezerwacja torów pod nr. 606906629

w godzinach otwarcia lokalu 

 REKORDY METRO 

       TOR 1       TOR 2        TOR 3
Rekord

 

                233               208                193
Gracz

 

Artur Sławik  Artur Sławik  Artur Sławik
Data

 

       25.02.2012    26.02.2013       25.01.2013